RESULTAT 2005 RESULTAT 2008 RESULTAT 2012  
RESULTAT 2006 RESULTAT 2010 RESULTAT 2013  
RESULTAT 2007 RESULTAT 2011 RESULTAT 2014 RESULTAT 2015
RESULTAT UTSTÄLLNINGAR 2009

Stockholm SKK
Söndagen den 13 december
Domare Andrasz Korosz

SUNNY DELIGHT'S NEVER ENDING STORY
e. Dk uch Mulfield Lewis
u. Sunny Delight´s Head Over Heals
uppf. Åsa Cederlund

2.a i juniorklassen med CK

ENDICOTT CANDLE SNOW
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Candle In The Wind


Vann en stor öppenklass med CK placerade sig som 4.a Bästa Tik

 

Malmö Valp
Söndagen den 8 november
Domare Hans Rosenberg
 
 


Sunny Delight´s Never Ending Story

e. Dkuch Mulfield Lewis
u. Sunny Delight´s Head Over Heals
uppf. Åsa Cederlund

Vann klassen 9-12 månader med HP
Bästa Hanvalp och BIM

 

Åstorp SSRK
Lördagen den 7 november
Domare Marianne Skött Jespersen
Endicott CANDLE SNOW
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Candle In The Wind
Endicott Dew On ThE River
e. SU (u)CH Dewmist Strands Of Silk
u. Endicott Newtownabbey

ENDICOTT CABALLERO
e. SU (U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey
1:a pris i öppen klass 3:a i UKL med CK 1:a pris i öppen klass

SUNNY DELIGH'T NEVER ENDING STORY
e. Dkuch Mulfield Lewis
u. Sunny Delight´s Head Over Heals
uppf. Åsa Cederlund

Vann juniorklassen med CK


ENDICOTT TALES OF A TRAVELLER
e. Inassicas Sea Chanter
u. Acapella Primadonna-M


Vann veteranklassen med HP och blev BIM veteran

Växjö SKK
Söndagen den 1 november
Domare Dan Ericsson
 

Sunny Delight´s Never Ending Story

e. Dk uch Mulfield Lewis
u. Sunny Delight´s Head Over Heals
uppf. Åsa Cederlund

Vann juniorklassen

Endicott Dew On ThE River
e. SU (U)CH Dewmist Strands Of Silk
u. Endicott Newtownabbey


3:a i unghundsklassen med CK

Endicott CANDLE SNOW
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Candle In The Wind

1:a pris i öppen klass


Örenäs Open Show
Söndagen den 13 september
Domare Annika Thunfors

ENDICOTT CABALLERO
e. SU (U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

4:a Bästa Hane


SUNNY Delight´s Never Ending Story

e. Dk uch Mulfield Lewis
u. Sunny Delight´s Head Over Heals
uppf. Åsa Cederlund

2:a Bästa Hanvalp

 

Sofiero SKK
Lördagen den 12 september
Domare Robert Lane

ENDICOTT CASABLANCA
e. SU (U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

1:a pris i öppen klass


ENDICOTT CABALLERO
e. SU (U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

1:a pris i öppen klass


Sunny Delight´s Never Ending Story

e. Dkuch Mulfield Lewis
u. Sunny Delight´s Head Over Heals
uppf. Åsa Cederlund

2:a bästa hanvalp


Borås SKK
Söndagen den 28 juni
Domare Bernard Catterall Storbritannien

ENDICOTT SON OF A PLUMBER
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water

1:a pris i öppen klass


ENDICOTT KOH-I-NOOR

e. SU (U)CH  Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

1:a pris i öppen klass


ENDICOTT CASABLANCA
e. SU (U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

1:a pris i öppen klass

Endicott Dew On ThE River
e. SU(U)CH Dewmist Strands Of Silk
u. Endicott Newtownabbey

Vann juniorklassen med CK 3:a BÄSTA HANE
Ägare Åsa Cederlund


ENDICOTT DEW BEFORE SUNSHINE
e. Ch Dewmist Strands Of Silk
u. Endicott Newtownabbey

5:a i juniorklassen

Endicott Uppfödargrupp  

Gruppen bestod av
Endicott Dew On The River, Endicott Koh-I-Noor,
Endicott Camarillo och Endicott Dew Before Sunshine

Fick hederspris

Endicott Avelsgrupp

På Endicott Newtownabbey som då består av
Endicott Dew On The River, Endicott Koh-I-Noor
Endicott Casablanca, Edicott Dew Before Sunshine

Gruppen fick HP Bästa avelsgrupp
BIS 3:a i grupp i stora ringen.

 

Trelleborgs brukshundklubb
Domare Charlotte Carping
Lördagen den 6 juni
 


Sunny Delight´s Never Ending Story
e. Dkuch Mulfield Lewis
u. Sunny Delight´s Head Over Heals
uppf. Åsa Cederlund

BIR VALP sedan
BEST IN SHOW VALP

 

FALLEUR´S YANCEY

e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See

Vann öppenklassen Bästa Hane BIG 1 BIS 2

Endicott ZSA ZSA
e. Endicott Lead The Field
u. Endicott Zandy
Vann juniorklassen
Bästa tik och blev BIM
Endicott Sweet Sensation
e. Endicott Caballero
u. Endicott Candle In The Wind

Vann juniorklassen
2.a bästa hane på utställningen


SSRK Hasslarp
Domare Lene Johansen
Söndagen den 31 maj

Sunny Delight´s Never Ending Story

e. Dkuch Mulfield Lewis
u. Sunny Delight´s Head Over Heals
uppf. Åsa Cederlund

BIR VALP


ENDICOTT SON OF A PLUMBER
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water

1 ÖKL


ENDICOTT KOH-I-NOOR

e. SU (U)CH  Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

1 ÖKL


Hasslarp
Domare Ruth Barber
Lördagen den 30 maj
 

ENDICOTT CAMARILLO
e. SU (U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

1 ÖKL


ENDICOTT WILD IRISH ROSE
e. SU (U)CH Dewmist Side By Side
u. Endicott Carric On Shannon

Vann juniorklassen med CK
4.a Bästa Tik och Bästa Junior unghund
Samägd med Owe Rindstrand

ENDICOTT KOH-I-NOOR

e. SU (U)CH  Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

1 ÖKL


SKK Hässleholm
Domare Arne Foss
Söndagen den 17 maj
 


Endicott Dew On ThE River
e. SU( U)CH Dewmist Strands Of Silk
u. Endicott Newtownabbey

Vann juniorklassen med CK
slutade 3:a Bästa Hane
Ägare Åsa Cederlund

SSRK Visby Traume
Domare Anne Nerell
Söndagen den 10 maj
 

ENDICOTT CABALLERO
e. Ch Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

2:a ÖKL med CK  4:a Bästa Hane


ENDICOTT KOH-I-NOOR

e. SU (U)CH  Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

Vann ÖKL med CK
Fick CERT 2:a Bästa Tik


SSRK Visby Traume
Domare Vidar Grundetjern
Lördagen den 9 maj

ENDICOTT KOH-I-NOOR

e. SU (U)CH  Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

4:a i öppen klass med CK

Endicott Dew In The Shadow
e. Ch Dewmist Strands Of Silk
u. Endicott Newtownabbey

Vann juniorklassen med CK
4:a Bästa Hane


Open Show Ekeby
Måndagen den 13 april
Domare Jane Nielsen Danmark

ENDICOTT KOH-I-NOOR

e. SU (U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey


2:a i Mid Limit och slutade 5:a Bästa Tik

Endicott Dew On ThE River
e. Ch Dewmist Strands Of Silk
u. Endicott Newtownabbey
Ägare Åsa Cederlund

4:a Junior 1 blev 4:a Bästa Hanvalp

 
 

SKK Kista
Söndagen den 12 april
Domare Joakim Olsson
 


ENDICOTT DEW IN THE MORNING

e. SU (U)UCH Dewmist Strands Of Silk
u. Endicott Newtownabbey
Ägare Ann Ekberg och Henric Fryckstrand

1 jukl 2:a jukk

 
 

SSRK Bohus
Söndagen den 5 april
Domare Tina Herman Slovenien
 


ENDICOTT KOH-I-NOOR

e. SU (U)CH  Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

Visad av Annette Strand Foto Roger Petterson

2:a ÖKL och 2:a Bästa Tik

 

Moheda SSRK
Söndagen den 1 mars
Domare Joakim Olsson

Endicott Snowflake

e. Endicott Lead The Field
u. Endicott Candle Shadow

4:a UKL


ENDICOTT DEW BEFORE SUNSHINE
e. Ch Dewmist Strands Of Silk
u. Endicott Newtownabbey

3:a jukl


ENDICOTT KOH-I-NOOR

e. SU (U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

3:a ÖKL med CK

KENNEL ENDICOTT BÄSTA UPPFÖDARGRUPP MED HP


Open Show i Loo (utanför Alingås)
Lördagen den 21 januari
Domare Lena Pettersson
 
ENDICOTT DEW ON THE RIVER
e. Ch Dewmist Strands Of Silk
u. Endicott Newtownabbey
Ägare Åsa Cederlund Kennel Sunny Delight

2:a med HP i Junior II slutade som 3:a Bästa Hane

 

Open Show Vellinge
Söndagen den 25 januari
Domare Gun-Britt Klingberg
 
ENDICOTT DEW BEFORE SUNSHINE
e. Ch Dewmist Strands Of Silk
u. Endicott Newtownabbey

2:a Bästa Tikvalp


ENDICOTT DEW ON THE RIVER
e. SU (U)CH Dewmist Strands Of Silk
u. Endicott Newtownabbey

Ägare Åsa Cederlund Kennel Sunny Delight

BIS valp


SSRK Strömsholm
Söndagen den 25 januari
Domare Kirsi Nieminen
 
ENDICOTT DEW IN THE MORNING 

e. SU (U)UCH Dewmist Strands Of Silk
u. Endicott Newtownabbey
Ägare Ann Ekberg Kennel Davenport & Henric Fryckstrand
Kennel Dewmist

4:a Puppy II med HP

 

Open Show Linköping
Söndagen den 18 januari
Domare Helena Hellström
 
ENDICOTT DEW ON THE RIVER
e. SU (U)CH Dewmist Strands Of Silk
u  Endicott Newtownabbey

Ägare Åsa Cederlund Kennel Sunny Delight

BIS-VALP

 

Göteborg SKK
 
Måndagen den 5 januari
Domare: Rony Doedijns

1:a UKL 2:a UKK

Tisdagen den 6 januari
Domare Rune Fagerström

1:a UKL 2:a UKK CK R Bhkl

ENDICOTT CABALLERO
e. Ch Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey
   
Ingrid Bergenblad | Örsjö Boställe | 274 93 Skurup | Mobilnr.0709-244930 | E-post ingrid@kennelendicott.se