RESULTAT 2006 RESULTAT 2009 RESULTAT 2012  
RESULTAT 2007 RESULTAT 2010 RESULTAT 2013  
RESULTAT 2008 RESULTAT 2011 RESULTAT 2014 RESULTAT 2015
                                                                                     

 RESULTAT UTSTÄLLNINGAR 2005



Falkenberg/Halmstad

LP ENDICOTT GOLDEN EAGLE
e. Camtrell Phantom of the Opera
u. Skobygårdens Mathilda
Ägare är Emma Johansson
Ett jätte grattis till dina fina framgångar
Denna hund har fått 3 första pris i lydnadsklass 1 och får då titeln LP framför namnet
SKK Valp - Show Malmö
Domare Bolette Heering Danmark
Söndagen den 13 november
ENDICOTT PUPPET ON A STRING
e. Camtrell Phantom Of The Opera
u. Endicott Time For The Star

Vann valpklass 6-9 mån. av 14 deltagare
2.a bästa tikvalp totalt



SSRK Åstorp
Domare Ann Tove-Strande
Lördagen den 12 november

ENDICOTT GWEBARRA BAY
e. Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia

CAMTRELL PHANTOM OF THE OPERA
e. Guldruschen's Mark My Step
u.Xanthos Apple Charlotte

ENDICOTT LEAD THE FIELD
e. Dewmist Starflight
u. Endicott Carric On Shannon
Vann ÖKL med CK fick CERT
3:a bästa hane
2:a i ÖKL med CK
6:a bästa hane
Vann UKL med CK
4:a bästa Hane

ENDICOTT FRAN FINE
e. Dewmist Starflight
u. Endicott Time for the Star.


ENDICOTT KOH-I-NOOR
e. SE U(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

ENDICOTT PUPPET ON A STRING
e. Camtrell Phantom Of The Opera
u. Endicott Time For The Star
4: UKL 3:a UKL Vann valpklass 2  BIM valp

SKK Växjö
Domare: Tabo Gia Batta Italien
Lördagen den 5 november


ENDICOTT NEWTOWNABBEY
e. Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia

ENDICOTT KOH-I-NOOR
e. SE U(U)CH  Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

5:a i ÖKL av 26 anmälda i klassen Vann UKL med CK av 12 anmälda i klassen
Slutade som 4:a bästa Tik
 

Open Show Örenäs
Domare: Karin Haggård (hanar)
Helena Wennmark (tikar)
Söndagen den 11 september

ENDICOTT PUPPET ON A STRING
e. Camtrell Phantom Of The Opera
u. Endicott Time For The Star

ENDICOTT KOH-I-NOOR
e. SE U(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

ENDICOTT THE LORD OF THE RINGS
e. Kulawand Nordic Magic
u. Endicott Lill-Märta
5:a i Puppy
 
Vann Junior II 18 deltagare
Slutade 5:a bästa tik
5:a i Mid Limit med HP

ENDICOTT GWEBARRA BAY
e. Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia

CAMTRELL PHANTOM OF THE OPERA
e. Guldruschen's Mark My Step
u. Xanthos Apple Charlotte

ENDICOTT KILPATRICK
e. SE U(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey
2:a i Maiden med HP
Vann Mid Limit 2:a bästa hane 2:a i Junior II med HP

KENNEL ENDICOTT BLEV BÄSTA UPPFÖDARGRUPP


Sofiero SKK
Domare: Hilary Vogel
Lördagen den 10 september
 
ENDICOTT KILPATRICK
e. SE U(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

 

  Vann UKL med CK 3:a ÖKL av 18 deltagare  

Ronneby SKK
Domare: Kurt Nilsson
Lördagen den 6 augusti

ENDICOTT LEAD THE FIELD
e. Dewmist Starflight
u. Endicott Carric On Shannon

ENDICOTT KILPATRICK
e. SE U(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey


ENDICOTT KOH-I-NOOR
e. SE U(U)CH  Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey
Vann JKL med HP Vann UKL med HP 2 UKL med CK  2:a Bästa Tik

Gränna SSRK
Domare: Beryl Liggins
Söndagen den 19 juni


ENDICOTT KILPATRICK
e. SE U(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey 

ENDICOTT KOH-I-NOOR
e. SE U(U)CH  Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey
 
Vann JKL med CK 5:a bästa hane. 1:a pris i JKL  

Hasslarp SSRK
Domare (lördag) Tina Angrell
Domare (söndag) Peter Beyerdorf
Lördagen och Söndagen den 11 -12 juni


ENDICOTT KILPATRICK
e. SE U(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey 

ENDICOTT NEWTOWNABBEY
e. Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia

 
1 junkl 1 junkk CK CERT 2:a bästa hane
Domare (lördag) Tina Angrell

1 junkl 1 junkk CK 5:a bästa hane
Domare (söndag) Peter Beyerdorf
1 ÖKL CK
Domare (lördag) Tina Angrell
 

Hässleholm SKK
Domare: Liz-Beth Liljeqvist
Söndagen den 22 maj


ENDICOTT CLEOPATRA

e. Inassicas Clapton
u. Skobygårdens Mathilda

ENDICOTT KILPATRICK
e. SE U(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

ENDICOTT THE LORD OF THE RINGS
e. Kulawand Nordic Magic
u. Endicott Lill-Märta
1 ÖKL R ÖKK CK 1 junkl 2 junkk CK

1 ÖKL 2 ÖKK CK


ENDICOTT NEWTOWNABBEY
e. Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia
   
1 ÖKL 3 ÖKK CK  4:a bästa tik    

Open Show Torna Hällestad
Domare: Charlotte Carping
Annandag påsk 28 mars

   
 

ENDICOTT KILPATRICK
e. SE U(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

BIS-2 valp

 

Malmö SKK
Domare: Zupanc Miheda
Lördagen den 19 mars
 

 
 

ENDICOTT KILPATRICK
e. SE U(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

1 junkl 1 junkk CK 2: bästa hane

 

Vellinge Open Show
Domare: Åsa Cederlund
Söndag 30 januari
 

 
 

ENDICOTT KILPATRICK
e. SE U(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

BIS VALP
 
 

Bästa uppfödargrupp Vellinge

 

Ingrid Bergenblad | Örsjö Boställe | 274 93 Skurup | Mobilnr.0709-244930 | E-post ingrid@kennelendicott.se