RESULTAT 2005 RESULTAT 2009 RESULTAT 2012  
RESULTAT 2007 RESULTAT 2010 RESULTAT 2013  
RESULTAT 2008 RESULTAT 2011 RESULTAT 2014 RESULTAT 2015
RESULTAT UTSTÄLLNINGAR 2006

Sydskånska kennelklubbens Valp Show
Domare: Bennik Smies Alie Nederländerna
Söndagen den 12 november

ENDICOTT PHANTOM STAR
e. Camtrell Phantom Of The Opera
u. Endicott Aphrodite

ENDICOTT PHANTOM PRINCESS
e. Camtrell Phantom Of The Opera
u. Endicott Aphrodite
.
Samägd med AnnBritt Rosvall

ENDICOTT NINE MILLION BICYCLES
e.Endicott Lead The Field
u.Skobygårdens Mathilda 
Vann valpklass  9-12 mån. med HP
Blev BIR - Valp
Blev 2:a med HP i valpklass 9-12 mån Blev 2:a med HP i valpklass 9-12 mån

ENDICOTT CANDLE SNOW
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Candle in the Wind)

Samägd med AnnBritt Rosvall

3:a med HP i valpklass 9-12 mån.
 


Sofiero SKK
Domare Nicola Hughes
Söndagen den 10 september

ENDICOTT NINE MILLION BICYCLES
e. Endicott Lead The Field
u. Skobygårdens Mathilda

BIM VALP


CAMTRELL PHANTOM OF THE OPERA
e. Guldruschen's Mark My Step 
u. Xanthos Apple Charlotte

2:a i ÖKL med CK 4:a bästa hane


ENDICOTT NEWTOWNABBEY
e. Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia

2:a i ÖKL2:a bästa tik


ENDICOTT GWEBARRA BAY
e. Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia

Vann ÖKL med CK 3:a Bästa hane


Örenäs Open Show
 Domare Ingela van Reis
Lördagen den 9 september

ENDICOTT NINE MILLION BICYCLES
e. Endicott Lead The Field
u. Skobygårdens Mathilda

3:a Bästa hanvalp


Ronneby SKK
Domare Åke Sjöström
Lördagen den 12 augusti

ENDICOTT NEWTOWNABBY
e. Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia

ENDICOTT SON OF A PLUMBER
e.Endicott Kilpatrick
u.Endicott Rose Water
 
2:a i ÖKL med CK 2:a Bästa tik Vann juniorklassen med HP  

Kennel Endicott blev Bästa Uppfödargrupp.

Högbo SKK
Domare Henric Fryckstrand
Lördagen den 16 juli

ENDICOTT KILPATRICK
e. SU(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey
Kvalitetshund från nos till svans,
vackert huvud och uttryck, flott hals,
mycket välvinklad fram, bra förbröst,
härlig benstomme, korrekt bröstkorg,
perfekt överlinje, kort länd,
bra bakställ med fina lår.
Rör sig som en dröm,
svår att släppa med blicken.
Välpresenterad i fin kondition
Visad av Anette Strand
2:a ÖKL med CK 4.a Bästa hane

Gränna SSRK
Domare Börge Espeland
Söndagen den 18 juni

ENDICOTT PHANTOM STAR
e. Camtrell Phantom Of The Opera
u. Endicott Aphrodite

ENDICOTT KILPATRICK
e. SU (U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey
BIM VALP Vann ÖKL med CK. Fick sitt andra CERT
2:a bästa Hane

Hasslarp
Domare Keith Young
Söndagen den 4 juni

KUL FÖR MIG !
Ägare Berit Andersson, Uppfödare Henric Fryckstrand
Domare Keith Young, England.

DEWMIST SPICE OF THE WORLD
e. Ch Endicott Indiana Jones
u. Dewmist Sweet'n Spicy


ENDICOTT WALTZ FOR WOODY
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water

BIR i valpklass 2 Slutade som BIS 2



ENDICOTT GWEBARRA BAY
e. Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia

Vann ÖKL med CK Slutade som 3:a bästa hane


Vann Öppenklassen,
Bästa tik med CERT och fick titeln SU(U)CH!

Hon fick sin championtitel på två veckor

   

Hasslarp
Domare: Hans Almgren
Lördagen den 3 juni

ENDICOTT SON OF A PLUMBER
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water

ENDICOTT CANDLE SHADOW
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Candle in the Wind

ENDICOTT KILPATRICK
e. SU (U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey
BIR i valpklass 2 och slutade som BIS valp
Bisset dömdes av Keith Young
BIM VALP 3:a ÖKL med CK

ENDICOTT KOH-I-NOOR
e. SU (U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

2:a ÖKL med CK 4:a Bästa tik


Open Show Torna Hällestad
Domare: Helena Hellström
Söndagen den 17 april

ENDICOTT PHANTOM PRINCESS
e. Camtrell Phantom Of The Opera
u. Endicott Aphrodite

ENDICOTT PHANTOM STAR
e. Camtrell Phantom Of The Opera
u. Endicott Aphrodite

ENDICOTT SON OF A PLUMBER
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water
Puppy 1, bästa tikvalp BIM valp Puppy 1,  placerad 2, HP 4:a bästa tikvalp Puppy 2, placerad 2, HP 5:a bästa hanvalp

ENDICOTT KOH-I-NOOR
e. SU(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey
 
ENDICOTT KILPATRICK
e. SU(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

DEWMIST STARFLIGHT
e. VDHCH DECH Xanthos Apple Jack
u. SU (U)CH NUCH CACH Dewmist Silverinda
Special Yearling, placerad 2, HP 4:a bästa tik Limit, placerad 3 Mid Limit, placerad 1 HP

ENDICOTT TODAY AND TOMORROW
e. Inassicas Sea Chanter
u. Acapella Primadonna-M

ENDICOTT GWEBARRA BAY
e. Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia

ENDICOTT I HAVE A PARTY IN MY HEAD
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water
Mid Limit, placerad 2 HP Limit, placerad 2, HP 5:a bästa hane Puppy 2, placerad 2, HP 5:a bästa tikvalp

SKK Malmö
Domare. Kenneth Edh
Söndagen den 19 mars

ENDICOTT KILPATRICK
e. SU(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

ENDICOTT THE LORD OF THE RINGS
e. Kulawand Nordic Magic
u. Endicott Lill-Märta

ENDICOTT FRAN FINE
e. Dewmist Starflight
u. Endicott Time For The Star
1 UKL 2 UKK CK 1 ÖKL 2 ÖKK CK 1 UKL 4 UKK HP
  UPPFÖDARGRUPP MED HP

SSRK Moheda
Domare Ove Germundsson
Söndagen den 26 februari

ENDICOTT WALTZ FOR WOODY
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water

1 med HP 2:a i valpklass

ENDICOTT SON OF A PLUMBER
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water
Vann valpklassen Blev BIR och sedan BIS 3:a  

Open Show i Vellinge
Domare Ing-Marie Röstlund
Söndagen den 29 januari

ENDICOTT PUPPET ON A STRING
e. Camtrell Phantom Of The Opera
u. Endicott Time For The Star

ENDICOTT LEAD THE FIELD
e. Dewmist Starflight
u. Endicott Carric On Shannon

ENDICOTT TODAY AND TOMORROW
e. Inassicas Sea Chanter
u. Acapella Primadomma-M
2:a i Puppet 2
slutade som 3:dje bästa tikvalp
2:a i Special Yearling med HP
3:a i Mid Limit med HP
Vann Mid Limit med HP Slutade 3:a bästa tik
Ingrid Bergenblad | Örsjö Boställe | 274 93 Skurup | Mobilnr.0709-244930 | E-post ingrid@kennelendicott.se