RESULTAT 2005 RESULTAT 2009 RESULTAT 2012
RESULTAT 2006 RESULTAT 2010 RESULTAT 2013
RESULTAT 2008 RESULTAT 2011 RESULTAT 2014 RESULTAT 2015
RESULTAT UTSTÄLLNINGAR 2007
Mjölby SSRK
Domare Jan Herngren
Söndagen den 28 oktober

ENDICOTT CABALLERO
e. SU(U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

ENDICOTT POUERTOLLANO
e. Endicott Waltz For Woody
u. Endicott Candle In The Wind

FALLEUR´S YENNE
e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See
Vann juniorklassen med HP BIR och BIS VALP 2:a i norklassen med HP

ENDICOTT CARRIC ON SHANNON
e. Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia

1:a pris i ÖKL

   

Örenäs Slott Club Show
Domare valpar: Marianne Bimer-Olofsson
Domare öppen klass: Karin Eriksson
Söndagen den 9 september

ENDICOTT CARRIC ON SHANNON
e. Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia

ENDICOTT JO-ANNE SAYS
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water
2:a i öppen klass med CK
33 anmälda tikar

"Caballero"
ENDICOTT CABALLERO
e. SU (U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

Bästa hanvalp av 9 valpar
sedan BIS-valp

"Kerstin"
ENDICOTT CARA MIA
e.SU (U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u.Endicott Newtownabbey

Bästa tikvalp av 13 valpar
sedan BIS 2 valp

Vann unghundsklassen med CK 6:a bästa tik
Dömdes av Lisbeth Beck
Ägare Eivor Nilsson Kennel Goldfashion

ENDICOTT SNOWFLAKE
e. Endicott Lead The Field
u. Endicott Candle Shadow

 ENDICOTT ROXETTE
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water
 
4:a bästa tikvalp med HP
Samägd med Helen Davidsen Näsum
1:a pris i unghundsklass
Ägare Annika Persson Skurup
 

Sofiero SKK
Domare Sandra Lane
Lördagen den 8 september 2007

ENDICOTT CARRIC ON SHANNON
e.  Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia
GRATTIS EIVOR OCH KENNEL GOLDFASHION
FÖR FINA RESULTAT
SU(U)CH Guldruschen´s
Business As Usual
Endicott Jo-Anne Says

ENDICOTT CABALLERO
e. SU(U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey
1:a pris ÖKL Endicott Jo-Anne Says vann unghundsklassen av 12 stycken anmälda.
Fick CK och vann sedan över  35 stycken anmälda öppenklass och championtikar.
Fick CERT bästa tik och sedan BIM
Vann valpklassen av 11 hanvalpar fick HP och blev BIMvalp
Domare var Svend Lövenkjaer

ENDICOTT CARA MIA
e.SU(U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u.Endicott Newtownabbey

3.a i valpklassen med HP av 10 tikvalpar

   

Golden Specialen i Tånga Hed
Valpar dömdes av Ing-Marie Röstlund
Tikar av Annika Thunfors
Lördagen den 25 augusti

ENDICOTT CABALLERO
e. SU(U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

ENDICOTT MOST SWING-SINGER
e. Endicott The Lord Of The Rings
u. Endicott Fran Fine

ENDICOTT CARRIC ON SHANNON
e. Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia
2:a i Puppy  3 med HP
4:a Bästa Hanvalp
Vann Puppy 4 med HP
Bästa Tikvalp och sedan BIS 2
2:a med Hp i Mid Limit
3:a Bästa Tik
  KENNEL ENDICOTT BLEV BÄSTA UPPFÖDARGRUPP  

Norrköping SKK
Domare Patric Ragnarsson
Lördagen 18 augusti
ENDICOTT CAMARILLO
e. SU(U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey
ENDICOTT THE LORD OF THE RINGS
e. Kulawand Nordic Magic
u. Endicott Lill-Märta
ENDICOTT CARRIC ON SHANNON
e. Inassicas Sea Chanter
u. Tyrol Patricia
3:a i valpklassen 1:a ÖKL 5:a i ÖKK 1:a ÖKL

ENDICOTT PHANTOM STAR
e. Camtrell Phantom Of The Opera
u .Endicott Aphrodite

1:a UKL  3:a UKK med HP

   

Ronneby
Domare Norman Deschuymere
Lördagen 11 augusti

ENDICOTT CABALLERO
e. SU(U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

Vann valpklassen hanar med HP blev BIM VALP
ENDICOTT CABALLERO
BIM valp
ENDICOTT CARA MIA
BIR valp
ENDICOTT CARA MIA
e. SU(u)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey


Vann valpklassen tikar med HP blev BIR VALP


ENDICOTT MOST SWING-SINGER
e. Endicott The Lord Of The Rings
u. EndicottFran Fine

1:a i junkl   3:a junkk


ENDICOTT PHANTOM STAR
e. Camtrell Phantom Of The Opera
u. Endicott Aphrodite

2:a UKL med CK 4:a Bästa Tik


ENDICOTT THE LORD OF THE RINGS
e. Kulawand Nordic Magic
u. Endicott Lill-Märta

4:a ÖKL med CK


Visby SKK
Domare Christia Jouanchicot
Söndagen den 1 juli

ENDICOTT PHANTOM STAR
e. Camtrell Phantom Of The Opera
u. Endicott Aphrodite

1:a UKL  1:a UKK


ENDICOTT MOST SWING-SINGER
e. Endicott The Lord Of The Rings
u. Endicott Fran Fine

BIM valp HP


ENDICOTT THE LORD OF THE RINGS
e. Kulawand Nordic Magic
u. Endicott Lill-Märta

1:a ÖKL 1:a ÖKK CK 5:a Bästa Hane


Visby SKK
Domare Henric Fryckstrand
Lördagen den 30 juni

ENDICOTT PHANTOM STAR
e. Camtrell Phantom Of The Opera
u. Endicott Aphrodite

1.a UKL 1:a UKK CK CERT och 3:a Bästa Tik


ENDICOTT MOST SWING-SINGER
e. Endicott The Lord Of The Rings
u. Endicott Fran Fine

BIM VALP   HP


ENDICOTT THE LORD OF THE RINGS
e. Kulawand Nordic Magic
u. Endicott Lill-Märta

1:a ÖKL  4:a ÖKK   CK


Hasslarp SSRK
Domare Frank Kane
Söndagen den 3 juni 2007

ENDICOTT CABALLERO
e. SU(U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

3:a i valpklass 1 med HP


ENDICOTT MOST SWING-SINGER
e. Endicott The Lord Of The Rings
u. Endicott Fran Fine

Vann valpklass 2 med HP BIR- valp BIS 2 i stora ringen


ENDICOTT CARA MIA
e. SU(U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

3:a i valpklass 1 med HP


ENDICOTT SON OF A PLUMBER
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water

3:a UKK


ENDICOTT I HAVE A PARTY IN MY HEAD
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water

1:a UKL


ENDICOTT KOH-I-NOOR
e. SU(U)CH Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

1:a ÖKL   4: a ÖKK


Hasslarp SSRK
Domare Karl-Erik Johansson
Lördagen den 2 juni 2007

ENDICOTT SON OF A PLUMBER
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water

1:a UKL 2:a UKK  HP


ENDICOTT I HAVE A PARTY IN MY HEAD
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water

1:a UKL 4:a UKK


ENDICOTT KOH-I-NOOR
e. SU(U)CH  Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

1:a ÖKL 2:a ÖKK CK 4:a Bästa Tik


ENDICOTT CABALLERO
e. SU(U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

3.a i valpklass 1 med HP


ENDICOTT MOST SWING-SINGER
e. Endicott The Lord Of The Rings
u. Endicott Fran Fine

BIM i valpklass 2 med HP


FALLEUR´S YANCEY
e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See

1:a junkl  3:a junkk


ENDICOTT CARA MIA
e. SU(U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

3:a i valpklass 1 med HP


Gränna SSRK
Domare Yvette Mannings
Söndagen den 17 juni 2007

ENDICOTT MOST SWING-SINGER
e. Endicott The Lord Of The Rings
u. Endicott Fran Fine

Vann valpklass 2 BIR VALP
BIS 2 valp för Henric Fryckstrand


FALLEUR´S YANCEY
e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See

1:a junkl  3:a junkk


ENDICOTT CARA MIA
e.SU(u)CH Gatchells Prince Of Thieves
u.Endicott Newtownabbey

2:a i valpklass 2 med HP


ENDICOTT KOH-I-NOOR
e. SU(U)CH  Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey

 1:a ÖKL   5:a ÖKK


ENDICOTT CABALLERO
e. SU(U)CH Gatchells Prince Of Thieves
u. Endicott Newtownabbey

2:a i valpklass 2 med HP

 

Hässleholm SKK
Domare Svend Lövenkjaer
Fredagen den 18 maj

ENDICOTT KOH-I-NOOR
e. SU(U)CH  Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey


ENDICOTT THE LORD OF THE RINGS
e. Kulawand Nordic Magic
u. Endicott Lill-Märta


ENDICOTT CANDLE SNOW
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Candle In The Wind

samägd med Kennel Rosediamond
1:a ÖKL   5:a ÖKK 1:a ÖKL  5:a ÖKK 1:a UKL  4:a UKK med HP

FALLEUR´S YANCEY
e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See

BIR VALP  med HP


FALLEUR´S YENNE
e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See

BIM VALP  med HP

 

Hässleholm SKK
Domare Jan Herngren
Lördagen den 19 maj

ENDICOTT KOH-I-NOOR
e. SU(U)CH  Floprym Går Hem
u. Endicott Newtownabbey


ENDICOTT THE LORD OF THE RINGS
e. Kulawand Nordic Magic
u. Endicott Lill-Märta


ENDICOTT CANDLE SNOW
samägd med Kennel Rosediamond
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Candle In The Wind
1:a ÖKL 4:a ÖKK 1:a ÖKL 3:a ÖKK 1:a UKL  2:a UKK

FALLEUR´S YANCEY
e.  Endicott Kilpatrick
u.  Chaveni´s Wait´n See

BIR VALP HP


FALLEUR´S YENNE
e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See

BIM VALP    HP

 

Open Show Torna Hällestad
Domare Åsa Cederlund
Måndagen den 9 april

ENDICOTT SON OF A PLUMBER
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water


FALLEUR´S YANCEY
e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See

 


ENDICOTT CANDLE SNOW
samägd med Kennel Rosediamond (Annbritt Rosvall)
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Candle In The Win
 
2:a i Mid Limit med HP BIS VALP Vann Puppy 2  Bästa hanvalp 2:a i Junior 2 klassen med HP

ENDICOTT CAPRICORN
e. Endicott Gwebarra Bay
u. Skobygårdens Mathilda

samägd med Kennel Goldfashion


ENDICOTT PHANTOM PRINCESS
e.Camtrell Phantom Of The Opera
u.Endicott Aphrodite
samägd med Kennel Rosediamond (Annbritt Rosvall)

ENDICOTT MOST SWING-SINGER
e.Endicott The Lord Of The Rings
u.Endicott Fran Fine

 

2:a i Puppy 2 klassen 2:a Bästa hanvalp Vann junior 2 klassen med HP Vann Puppy 1 klassen 2:a Bästa tikvalp

FALLEUR´S YENNE
e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See

2:a Puppy 2 klassen 3:a Bästa tikvalp

KENNEL ENDICOTT BLEV BÄSTA UPPFÖDARGRUPP


ENDICOTT ZANDY
e.Telkaro Diamond Dust
u.Acapella Primadonna-M

Vann Maiden klassen med HP  2:a Bästa tik


SSRK Moheda
Domare Karin Brostram-Berglund valpar och Anne Nerell vuxna
Söndagen den 4 mars

ENDICOTT SON OF A PLUMBER
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose
 

FALLEUR´S YANCEY
e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See

ENDICOTT WALTZ FOR WOODY
samägd med Kennel Goldfashion
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water
 
Vann unghundsklassen med HP BIM VALP 3:a i unghundsklassen

FALLEUR´S YENNE
e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See


ENDICOTT JO-ANNE SAYS
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water

ägd av Kennel Goldfashion


ENDICOTT CAPRICORN
e. Endicott Gwebarra Bay
u. Skobygårdens Mathilda
samägd med Kennel Goldfashion

BIR  och BIS  4:a bästa valp CK och blev 4:a bästa tik 2:a bästa hanvalp

Nordskånska kennelklubbens valputställning Hässleholm
Domare: Paula Sunebring
Söndagen den 25 februari.

FALLEUR´S YANCEY
e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See

BIR och BIG 4


FALLEUR´S YENNE
e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See

BIM

 

Open Show Vellinge
Domare valpar: Arvid Nilausen Danmark
Domare vuxna: Gert-Olle Lindqvist
Söndagen den 28 januari

ENDICOTT CAPRICORN
samägd med Kennel Goldfashion
e. Endicott Gwebarra Bay
u. Endicott Aphrodite

FALLEUR´S YANCEY
e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See

FALLEUR´S YENNE
e. Endicott Kilpatrick
u. Chaveni´s Wait´n See

Vann Puppy 1 klassen med HP 2:a bästa hanvalp 2:a i Puppy 1 med HP 3:a bästa hanvalp 2:a i Puppy 1 med HP  5:a bästa tikvalp

ENDICOTT WALTZ FOR WOODY
samägd med Kennel Goldfashion
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Rose Water

2:a i junior 2 klassen


ENDICOTT CANDLE SNOW
samägd med  Kennel Rosediamond
e. Endicott Kilpatrick
u. Endicott Candle In The Wind

Vann junior 2 klassen med HP 4:a bästa tik

 
KENNEL ENDICOTT BLEV BÄSTA UPPFÖDARGRUPP
 
Ingrid Bergenblad | Örsjö Boställe | 274 93 Skurup | Mobilnr.0709-244930 | E-post ingrid@kennelendicott.se